H D

جستجو درعناوین

 

علائم حتمی ظهور-خرو ج یمانی+خرو ج سفیانی


نوع مطلب : علائم حتمی ظهور=The most important signs  ،خروج سفیانی=sofyani ،خروج یمانی=yamani ،

در احادیث و روایات فراوانی علائم حتمی اصلی ظهور ،پنج مورد

 معرفی شده است. البته علائم حتمی دیگری بیان شده است كه در بخش بعدی به آن می پردازیم .

1-     خرو ج یمانی

یمانی از شیعیان امیرالمؤمنین (علیه السّلام) است و خرو ج او قبل از ظهور جهت نبرد با سفیانی از یمن می باشد.

امام باقر (علیه السّلام) می فرمایند: سفیانی و یمانی و خراسانی در یك سال و یك ماه و یك روز خرو ج می كنند. خرو ج آنان چون دانه های گرد نبند به دنبال یكدیگر است. هر سو كه بنگری ترس ووحشت و اضطراب خواهد بود. كسی كه باآنان در افتد بدا به حال او. در میان آنان پرچمی خالص تر از پرچم یمانی نیست كه پرچم هدایت است و شما را به سوی صاحـبتان دعوت می كند. هنگامی كه یمانی خرو ج كند فروش اسلحه بر دیگر مرد م را تحریم می كند. چون او خرو ج كند به سویش بشتاب كه پرچم او پرچم هدایت است و بر هیـچ مسلمانی جایز نیست كه در برابر او بایستد. هر كس این چـنین انجام دهد اهل دوزخ می شود زیرا او به سوی حق و صراط مستقیم فرا خواند.

امام صادق(علیه السّلام) فرمودند : مردی از اولاد عمویم زید در یمن خرو ج می كند.در حدیثی آمده است : سفیانی كجا خواهد بود و حال اینكه هنوز شكننده چشم او از صنعای یمن خروج نكرده است؛ بر اساس این روایت می توان یمانی را قبل از سفیانی و اوّلین علامت  ازپنج علامت حتمی اصلی نامید.

2- خرو ج سفیانی ملعون

عثمان بن عنبسه معروف به سفیانی از نواد گان هند جگر خوار و خبیث ترین مرد م در ماه رجب بعد از خسف

قریه ای از قرای د مشق و بعد از اختلاف د و پرچم در شام خرو ج می كند و تمام دوران از ابتدای خروجش تا هنگام كشته شدنش 15 ماه خواهد بود بعد از تصرّف و تسلـّط بر د مشق ، حمص، فـلسطین،ارد ن و قــنّسیرین به مدت 9 ماهحكومت می كند. برای سركوبی شیعیان لشكریانی به عراق و حجاز گسیل می دارد لشكر او در مسیر خود در منطقه قرقـیسیا با چند لشكر دیگر درگیر می شود و تمامی آنان را نابود می سازد . خروج او شش ماه قبل ازقیام حضرت[عجـّـل الله تعالی فرجه الشّریف]از مكـّه مكرّمه خواهد بود.


ddddd12.mihanblog.com H D

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic